Misliti Na Javi Knjiga Pdf 28
Download File >>>>> https://urloso.com/2twgRg
Misliti na Javi: Knjiga koja Äe vas nauÄiti programiranju u Javi
Misliti na Javi je knjiga koju je napisao Bruce Eckel, jedan od najpoznatijih i najcenjenijih autora u oblasti programiranja. Knjiga je prevedena na srpski jezik i izdata od strane Mikro knjige, vodeÄe izdavaÄke kuÄe za informatiÄku literaturu u regionu.
Knjiga je namenjena svima koji Åele da nauÄe programiranje u Javi, jednom od najpopularnijih i najmoÄnijih programskih jezika danaÅnjice. Java je jezik koji se koristi za razvoj razliÄitih vrsta aplikacija, od desktop i web do mobilnih i ugraÄenih sistema. Java je takoÄe jezik koji podrÅava objektno-orijentisano programiranje, paradigmu koja omoguÄava lakÅe i efikasnije reÅavanje sloÅenih problema.
Knjiga Misliti na Javi vas uvodi u osnovne koncepte i sintaksu Jave, a zatim vas vodi kroz naprednije teme kao Åto su generiÄki tipovi, nabrojani tipovi, anotacije, paralelno izvrÅavanje, grafika korisniÄkog okruÅenja i mnoge druge. Knjiga je bogata primerima koda koji ilustruju svaku lekciju i veÅbama koje vam pomaÅu da proverite svoje znanje i veÅtine.
Knjiga Misliti na Javi je knjiga koja Äe vas nauÄiti da ne samo piÅete kod u Javi, veÄ i da razmiÅljate u Javi. To znaÄi da Äete razviti sposobnost da analizirate probleme, dizajnirate reÅenja i implementirate ih na elegantan i efektivan naÄin. Knjiga Äe vam takoÄe pomoÄi da razumete filozofiju i principa Jave, kao i njene prednosti i nedostatke u odnosu na druge programske jezike.
Ako ste zainteresovani za programiranje u Javi, ne propustite priliku da proÄitate knjigu Misliti na Javi. To je knjiga koja Äe vam otvoriti vrata u svet profesionalnog programiranja i omoguÄiti vam da ostvarite svoje karijerne i liÄne ciljeve. Knjigu moÅete naruÄiti ili preuzeti u PDF formatu sa sajta Mikro knjige[^1^] ili sa lokacije www.MindView.net[^2^], gde moÅete pronaÄi i dodatne resurse vezane za knjigu.
Knjiga Misliti na Javi je podeljena u 22 poglavlja i dva dodatka, koji pokrivaju sve aspekte programiranja u Javi. U prvom poglavlju se upoznajete sa objektima, osnovnim gradivnim elementima Jave. U drugom poglavlju uÄite kako da kreirate i manipuliÅete objektima, kao i kako da koristite operatore za izraÄunavanje i poreÄenje. U treÄem poglavlju se bavite kontrolom toka programa, tj. naredbama koje odreÄuju redosled izvrÅavanja koda. U Äetvrtom poglavlju se upuÄujete u inicijalizaciju i ÄiÅÄenje objekata, kao i u upravljanje memorijom u Javi. U petom poglavlju se upoznajete sa kontrolom pristupa, mehanizmom koji ograniÄava vidljivost i dostupnost klasa, metoda i polja. U Åestom poglavlju se bavite ponovnim koriÅÄenjem klasa, tj. nasleÄivanjem i kompozicijom. U sedmom poglavlju se uÄite o polimorfizmu, sposobnosti objekata da menjaju svoje ponaÅanje u zavisnosti od tipa. U osmom poglavlju se upuÄujete u interfejse, apstraktne tipove koji definiÅu skup metoda koje moraju implementirati klase koje ih nasleÄuju. U devetom poglavlju se bavite unutraÅnjim klasama, tj. klasama koje su definisane unutar drugih klasa. U desetom poglavlju se upoznajete sa Äuvanjem objekata, tj. naÄinima da saÄuvate stanje objekata na disku ili prenesete preko mreÅe. U jedanaestom poglavlju se uÄite o obradi greÅaka pomoÄu izuzetaka, mehanizmu koji omoguÄava da se uhvate i reÅe neoÄekivane situacije koje mogu nastati tokom izvrÅavanja programa. U dvanaestom poglavlju se bavite znakovnim nizovima, tj. objektima koji predstavljaju nizove karaktera. U trinaestom poglavlju se upuÄujete u podatke o tipu, tj. informacije o tipovima objekata koje moÅete dobiti u toku izvrÅavanja programa. U Äetrnaestom poglavlju se uÄite o generiÄkim tipovima, mehanizmu koji omoguÄava da se definiÅu klase i metode koje mogu raditi sa razliÄitim tipovima objekata bez gubitka sigurnosti tipa. U petnaestom poglavlju se bavite nizovima, tj. objektima koji predstavljaju nizove istog tipa podataka. U Åesnaestom poglavlju se upoznajete sa detaljnim razmatranjem kontejnera, tj. klasama koje omoguÄavaju skladiÅtenje i manipulaciju kolekcijama objekata razliÄitih tipova i struktura. U sedamnaestom poglavlju se uÄite o Javinom ulazno-izlaznom sistemu, tj. naÄinima da Äitate i piÅete podatke iz razliÄitih izvora i odrediÅta, kao Åto su fajlovi, mreÅe ili konzola. U osamnaestom poglavlju se bavite nabrojanim tipovima, tj. specijalnim vrstama klasa koje definiÅu skup konstanti koje mogu imati dodatne atribute i metode. U devetnaestom poglavlju se upu aa16f39245